Фірмове взуття «Флоріан шуз» шиють у Великій Копані

Філія товариства з обмеженою відповідальністю «Флоріан шуз» нещодавно святкувала новосілля у просторому приміщення у Великій Копані, котре орендували від приватного підприємця Михайла Фурика. Тут на одному подвір’ї скоро «мешкатимуть» три виробничі підприємства. Територію облагороджено, озеленено, є альтанка, де працівники мають змогу відпочити або ж пообідати. За словами Михайла Михайловича, котрий є депутатом райради, дуже важливо залучати в село інвесторів, котрі дають робочі місця для жителів села.
– Наш цех працює у Великій Копані два місяці. Ми шиємо устілки, водовідштовхуючий утеплюючий поролон та різні заготовки, які нам надсилають з Італії. Все залежить від типу та сезонності взуття. Потім пошиті заготовки відправляємо у Виноградів чи Рокосово. А вже з фабрики Рокосова готова продукція відправляється безпосередньо до замовника, – каже старший майстер цеху Світлана Довжанин. – Зараз у нас нараховується тільки 23 працівників, є брак у швачках та для виконання інших операцій. Шиють у нас конвеєром і зовсім молоді дівчата та вже досвідчені швачки-жінки, навіть хлопці освоїли цю справу. Якщо є бажання, то всього можна легко навчитися, а якщо ні, то й годі старатися. Серед найкращих можу назвати Ганну Бігун, котра прийшла до нас із однієї з швейних фабрик Виноградова. Катерина Дубровська також має досвід праці за швейною машинкою, проте зараз її направили вчитися на майстерку, оскільки планують встановлювати ще один конвеєр. Іван Копча знає і шити, і термоклей. Є у нас дочка з мамою ромської народності і працюють добре, ставляться до роботи відповідально. Ще одна жінка доїжджає з Малої Копані, а всі інші працюють у рідному селі. Оплачують нам за робочі дні, а не від обсягів виробництва. Працюємо поки що в одну зміну.
Сама Світлана Михайлівна народилася і зросла у Великій Копані, та заміж вийшла у Рокосово, там і працювала на фабриці останні роки. Позаяк у жінки 15 років стажу на керамічному заводі, швейну справу освоїла безпосередньо на виробництві. Тож у Рокосові і пропрацювала 10 років. Відтак тепер доїжджає на роботу у рідне село, дорогу оплачує підприємство. Світлана Довжанин сама пройшла всі щабелі трудової стежинки на «Флоріан шуз», тому залюбки ділиться досвідом із молоддю. У них молодіжний цех і головне, аби всі працівники стали єдиною дружною родиною. Тоді і працюватиметься веселіше.
Наталія Кобаль