Мотиви моєї душі

Під такою назвою у районному історичному музеї відкрилася перша виставка художньої вишивки, яка продовжує тему сучасного рукоділля. Відвідувачам музею та поціновувачам прекрасного свою творчість на полотні вперше презентувала городянка Біана Любка. «Якщо розглядати роботи експозиції на відстані, то не одразу здогадаєшся, що це вишивка. Адже зблизька ці витвори – портрети, ікони, пейзажі, натюрморти, гобелени, монохромна вишивка, серветки, скатертини та подушки, – справжній живопис, який зачаровує, дивує неймовірною палітрою кольорів, тонів та відтінків. Вишивка – це копітка, наполеглива праця, яка потребує любові, художнього смаку, старанності, тривалого часу і самовіддачі. В результаті народжується шедевр. На виставці представлено понад 70 робіт, виконаних у різних техніках, зокрема, косий хрестик, вишивка гладдю, гобеленовий і стебловий шов, півхрестик», – сказала, відкриваючи захід, науковий працівник музею Вікторія Буря.
Біана Любка працює в райдержадміністрації на посаді начальника відділу здійснення документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян. А першу персональну виставку відкрила в переддень професійного свята – Дня державної служби. Сумлінно виконуючи свою основну роботу, вона в повній мірі віддала себе сім’ї.  З дитинства бабусі і мама залучили її до рукоділля – вишивання, шиття, в’язання, яке не полишає й сьогодні. Творить у затишку, на самоті з думками. Тому й роботи виходять надзвичайно ніжні, теплі, сповнені жіночої чарівності, а головне – з душею. Талановита майстриня охоче дарує витвори своїх рук рідним, друзям, колегам і всім, хто цінує мистецтво. Вона постійно вдосконалює свою майстерність, шукає нові джерела для натхнення. Та основні інструменти – це голка, нитки і її тендітні руки, які створюють справжні шедеври та витончені картини. Бо лише те, що створене власними руками, від душі і за покликом серця, знаходить відгук у  серцях людей.
Щирими словами привітали Біану Степанівну з творчим дебютом та поділилися своїми  враженнями, неймовірним захопленням та задоволенням від побаченого керівник апарату РДА Юрій Продан, його заступник Ігор Вантюх, начальник відділу культури Василь Югас, громадський діяч Марія Конкіна, начальник відділу кадрів райлікарні і учасниця всіх мистецьких заходів міста та району Майя Вайда,  колеги,  друзі, рідні, зокрема донька Кароліна. Присутні зауважували, що добре знають авторку як хорошу людину і маму, а тепер відкрили її для себе і як мисткиню. В її витворах є все – від романтики і до вічності, віри і надії, душевних почуттів, які породжуються у чистій, світлій душі авторки. Вражають і Ісус у терновім вінку, і руки, складені в молитві, цариця Нефертіті, дівчина в капелюшку, квітучі іриси, скрипка з конваліями та інші. Вона надзвичайно творча особистість, яка вперше розкрилася для багатьох і не тільки вразила, а й надихнула на те, що голка з ниткою можуть творити красу, яка приведе до чутливого серця людського і торкнеться найпотаємніших струн душі. Бажаємо майстрині натхнення та творчих успіхів, щоб це захоплення приносило лише задоволення.
Любов ТОКАЧ