Не занедбуймо милосердя!

Одним із важливих пріоритетів Виноградівської районної організації ТЧХ є допомога у наданні медичної, соціально-побутової, матеріальної та натуральної допомоги найбільш незахищеним верствам населення. На це спрямовані програми та різноманітні благодійні заходи, що реалізовувались протягом 2019 року.
Наш район не перший рік підтримує проект медико-соціального супроводу хворих на ТБ/ХРТБ, що передбачає медичний супровід пацієнтів та їх соціальну підтримку у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, поповнення мобільного зв’язку, послуг юриста, психолога, оплату дороговартісної діагностики, медикаментів тощо. Завдяки даному проекту контролюємо процес амбулаторного лікування, мотивуємо пацієнтів лікуватися до завершення курсу, інформуємо про захворювання на туберкульоз, надаємо соціальну допомогу. В районі проект реалізується у тісній співпраці з Виноградівським туберкульозним диспансером та первинною ланкою медицини.
Активно долучаються до нашої роботи й школярі. На початку весни 2019 року у виставковій залі «Імпасто» була проведена виставка «Не будь байдужим», де учні загальноосвітніх закладів показали підсумкові фотозвіти волонтерських загонів. Майже всі школи взяли участь у даній акції. Протягом місяця всі охочі мали можливість її відвідати і побачити всю ту масштабну роботу, яку роблять наші юні волонтери. Також ця виставка слугувала прикладом для обміну досвідом між шкільними волонтерськими загонами.
Приємно відмітити новий сплеск активності акції «Корзина доброти», яка проходить вже близько двох років у супермаркетах «Гранд» нашого міста. Вона була започаткована в квітні минулого року спільно з БФ «Виноградів». Для того, щоб надати їй активності, було запущено флешмоб, який передавав естафету допомоги між активними мешканцями нашого району. Завдяки цьому ми мали змогу збирати продуктові набори і розвозити їх по району тим малозахищеним громадянам, які не мають змоги прийти самотужки.
Великою підтримкою у роботі районного Червоного Хреста стали активісти нашого міста, які об’єднались в групи «Мами Виноградів», «Небайдужий Виноградів». Завдяки силі фейсбуку за минулий рік було передано багатодітним сім’ям дванадцять дитячих колясок, проведено акцію до початку навчального року та роздано шкільні рюкзачки і канцтовари для діток з багатодітних сімей, а також завжди поповнюється банк одягу. Він працює у кімнаті Червоного Хреста, і мешканці нашого краю завжди можуть звернутися.
Щодня Червоний Хрест приймав і видавав натуральну допомогу (одяг, взуття, білизну, іграшки б/у тощо). За 2019 рік було зібрано і роздано натуральної допомоги на суму понад 390 тис. грн. Це надало змогу забезпечити найнеобхіднішим понад 600 малозахищених сімей.
У кінці минулого року на Київщині відбулась друга Національна волонтерська асамблея Червоного Хреста України. Захід об’єднав 74 волонтерів з усієї країни. Вперше Виноградівщину на ньому представила волонтер районної організації Товариства Червоного Хреста України Людмила Корольова, яка і очолила волонтерський рух у нашому районі. Протягом чотирьох днів Асамблеї волонтери обмінювались досвідом, відвідували інформаційні сесії, обговорювали актуальні для них питання та планували подальшу діяльність.
Лідер волонтерського руху Виноградівської районної організації ТЧХУ Людмила Корольова до Дня волонтера провела збори для небайдужих ініціативних людей, де вони дізнались, хто ж такий волонтер, що таке Червоний Хрест, принципи організації та сфери її діяльності, а також обрали для себе найкращий шлях для подальшої роботи. Як результат цього заходу – наша організація поповнилась новими волонтерами.
Завдяки командній роботі (група «Мами Виноградів», волонтери, районний територіальний центр соціального обслуговування) та спільним зусиллям нам вдалося приготувати новорічні подарунки для самотніх людей. Це 32 продуктові набори, фрукти, мед та солодощі, які волонтери Червоного Хреста доставили кожному додому.
Тісна співпраця у нас налагоджена з Виноградівським міським осередком жіночого товариства ім. О. Теліги. Приємно, що під час одного зі спільних заходів вони оцінили нашу роботу ще й почесною відзнакою.
Ще одним важливим напрямком діяльності районного Червоного Хреста є навчання з першої допомоги. Ці знання корисні абсолютно всім, і їм можна навчитися. Майже у всіх школах нашого міста неодноразово запрошували мене, як єдиного тренера в районі з першої допомоги від Червоного Хреста. За 2019 рік більш ніж 300 діточок та 150 дорослих прослухали майстер-класи з першої допомоги та за допомогою манекена змогли попрактикуватись в серцево-легеневій реанімації. Також було проведено ряд 6-годинних тренінгів, по закінченні яких слухачі отримали сертифікат, що є дійсним в 192 країнах світу. Виноградівська організація Червоного Хреста вдячна дитячому центру розвитку та дозвілля «Розумашки» та керівнику Наталії Данкович за безкоштовне надання приміщення для навичок першої допомоги населенню.
Кожна людина може приєднатися до роботи районного Червоного Хреста і допомагати вразливим категоріям людей. Якщо ви запитаєте: «Чим я можу допомогти?», то відповідь проста: віднести непотрібні, але охайні речі до кімнати Червоного Хреста; стати волонтером та долучитись до благодійних акцій у нашому районі; долучитись до Членства Товариства Червоного Хреста і разом ми зможемо реалізувати головні напрямки діяльності нашої організації; благодійним внеском на забезпечення вразливих верств населення необхідною гуманітарною допомогою.
Наразі кімната Червоного Хреста знаходиться на території районної лікарні. Але незабаром нас очікують зміни – планується нове місцезнаходження. Про нову адресу районної організації Товариства Червоного Хреста ми незабаром повідомимо на нашій сторінці у фейсбук, а також на шпальтах районної газети. Червоний Хрест – це організація, де присутні гуманність, доброта, повага та любов до людей, небайдужість до чужої долі. Не занедбуймо милосердя!
Ірина ІЖГАНАЙТІС,
голова Виноградівської районної
організації ТЧХУ