«Оноцька коляда – 2017»

Різдво Христове – одне з найвеличніших релігійних свят, не схоже ні на яке інше. Ця подія подарувала людству найголовніше – надію на вічність життя.  Започатковане у 2015 році театралізоване дійство «Оноцька коляда» прижилось у нашому селі і проводилось цього року у неділю, 15 січня. Розпочала свято автор цих рядків словами, що коляда – це чарівна казка старовини, бо на Святий вечір навіть риби і всі звірі співають, прославляючи у такий спосіб народження Ісуса Христа. Є великим гріхом не прийняти в дім колядників, котрі сповіщають радісну новину. Тому ми щиро запросили на нашу сцену всіх бажаючих поколядувати.
Радісно та щиро, передаючи атмосферу різдвяного свята, на сцену вийшли учасники ансамблю «Оноцькі ластівочки», які виконали «Добрий вечір, тобі, пане, господарю». Потім Максим Бровді та Андрійко Білак на сопілці та гітарі виконали колядки «Тиха ніч» і «Дзвони дзвонять». Надзвичайно вразили глядачів театралізованим дійством «Народження Ісуса Христа» та виконавською майстерністю учасники спільноти «Еммануїл», яка створена при греко-католицькому храмі села. До них долучилися 6-річні колядники – вихованці церковно-приходської школи «Промінчик», які щиро віншували і підтанцьовували з колядками на сцені.
Приємно вразила глядачів присутність на святі і виступ нашого земляка, народного художника України та відомого скульптора Івана Бровдія, який розповів про те, як колядували в Оноці 70 років тому (коли він сам був маленьким колядником) і щиро заколядував та завіншував сьогодні на рідній сцені. За оноцьким звичаєм зі старим Новим роком завіншував Андрійко Білак, а також щирі побажання всім навіншувала Анна Кевежді. Понад 80 учасників того дня колядувало на сцені закладу культури, які, на завершення разом із залом виконали «Нова радість стала». Спонсори Віталій та Михайло Білаки доповнили свято смачними солодощами, які отримав кожен колядник. В свою чергу висловлюю щиру подяку всім учасникам різдвяного театралізованого дійства «Оноцька коляда-2017».
Лариса БІЛАК,
художній керівник СБК