Правознавчий пікнік «Вчимося бути громадянами»

Нещодавно бібліотекою-філією с. Нове Село та активом книгозбірні проведено правознавчий пікнік «Вчимося бути громадянами» у рамках програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» від «Українського культурного фонду». Присутніми на заході були діти віком від 7 до 14 років, а також активну участь взяли й їхні батьки.
Мета заходу – ознайомити дітей з основними положеннями ООН про права дитини, формувати зацікавленість дітей у вивченні Конвенції ООН про права дитини, розвивати навички співпраці, взаємодопомоги, формувати уміння оцінювати інших з позиції доброзичливості, учити поважати права оцінювати інших з позиції доброзичливості, учити поважати права інших людей, створити позитивний емоційний настрій, розширити знання учнів про рідну державу, розвивати у дітей прагнення бути свідомим громадянином України та її патріотом; виховувати любов до рідної землі, до своєї держави.
Під час заходу обговорили такі питання: Я в родині…Я в громаді… Я у школі…Я – громадянин… Що означає бути громадянином своєї держави. Як ми відчуваємо належність до своєї держави. Як бути корисним суспільству, як стати справжніми громадянами. Без гри немає і не може бути повноцінного дитячого розвитку.
Діти взяли участь у цікавих вправах та іграх: «Казково-правовий лабіринт», рефлексія «Перевірка органів чуття», «Права та обов’язки», «Що таке добре, що таке погане», «Мозковий штурм» тощо.
А ще через «чарівні окуляри» вони побачили в кожній людині позитивні риси характеру, а за допомогою «чарівного сердечка» кожен учасник дав відповідь на запитання «Як ти хотів би, щоб до тебе ставилися твої друзі, батьки, вчителі й інші люди?».
А що робити, якщо тебе образили, діти дізналися з казки Т. Іванової «Це ти так вважаєш!», яку показали нам актори лялькового театру «Ластівка».
На закінчення заходу прозвучав гімн України, всі діти отримали подарунки (м’які іграшки) за активну участь у конкурсах, іграх, поласували солодощами та цукровою ватою. Це було захопливо, цікаво, і пізнавально!
Мелінда МОЛНАР,
завідувачка бібліотеки-філії с. Нове Село