ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ РОМСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ

Співробітники Виноградівської громадської організації «Романо Бахтало Дром» з представниками Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості об’єднують зусилля, щоб допомогти ромам зробити правильний вибір професії та працевлаштуватися.
Працюючи з ромами, служба зайнятості стикається з їх низьким рівнем освіти або повною її відсутністю (не писемністю), відсутністю кваліфікації за останнім місцем роботи, негативне ставлення роботодавців до даної категорії населення і тотальною бідністю. Ще одна причина непрацевлаштованих ромів — психологічний бар’єр у спілкуванні з роботодавцями. Щоб покращити роботу з особами ромської національності 7 грудня 2018 року директор Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Наталія Фалес провела робочу зустріч з керівником Громадської організації «Романо Бахтало Дром» Арсенієм Богаром. Метою даної зустрічі було обговорення подальших шляхів співпраці щодо спільних правопросвітницьких заходів в ромських таборах селища Королево та села Підвиноградів, залучення ромів до тимчасової зайнятості або можливості їх працевлаштування. Також було досягнуто домовленості про проведення спільних освітніх семінарів у рамках роботи Консалтингового центру Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості, які сприятимуть покращенню правової освіти ромського населення Виноградівського району.
Одночасно, провідним фахівцем відділу активної підтримки безробітних Оксаною Довбак, начальником відділу взаємодії з роботодавцями Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Маріанною Попп, за участю керівника Виноградівського бюро з надання безоплатної правової допомоги Світлани Белень на базі Ромського центру безоплатної правової допомоги Громадської організації «Романо Бахтало Дром» було проведено групову профконсультацію, де присутні роми були ознайомлені з спектром послуг, які надає служба зайнятості, актуальними на ринку праці міста та регіону вакансіями, можливостями проходження професійної підготовки, а також була надана інформація щодо можливості отримання якісної та фахової правової допомоги у сфері зайнятості населення.
Оксана Довбак окремим питанням презентувала нову профорієнтаційну платформу для молоді – «Моя професія: консультаційна мережа». Присутні роми зацікавлено слухали про те, що ця методика допомагає молоді визначитись з вибором професії та сферою своєї майбутньої професійної діяльності. В результаті 7 осіб ромської національності виявили бажання пройти тестування. Фахівці Виноградівської районної філії Закарпатського ОЦЗ наголосили, що при виникненні будь-яких питань, або проблем, при проходженні тестування, особи можуть звернутися для отримання належної допомоги у відділ активної підтримки, або пройти тестування безпосередньо у приміщенні Філії.
У ході даних заходів було висловлено спільну думку про те, що особи ромської національності повинні не лише очікувати допомогу, але й бути відповідальними за своє життя та життя своїх дітей. У першу чергу, вони повинні працювати, а діти – ходити до школи, адже, підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення є основним у інтеграції національної меншини в суспільство.
Наталія Фалес,
директор Виноградівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості