Резервісти отримали відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції»

У дні, коли Україна святкувала свій 26-ий день народження, військовий комісар Виноградівського РВК, підполковник Василь Зубатов у своєму кабінеті вручив 8 воїнам АТО державні нагороди – відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції» та аналогічні грамоти. Їх отримали наші земляки В’ячеслав Кукса, Володимир Тупиця, Юрій Левко, Іван Дрія, Сергій Сорводі, Вадим Маркулинець, Олександр Гашпар та Михайло Квак.
– Сьогоднішнє нагородження відбувається на підставі Указу Президента України та розпорядження начальника штабу, першого заступника командувача сухопутних військ Збройних сил України, та розпорядження військового комісара Закарпатського військового комісаріату, з метою гідного відзначення учасників антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, з нагоди Дня незалежності України. Сьогодні вручаємо відзнаки тим резервістам, котрі були призвані по 1 та 2 хвилях мобілізації і надають допомогу збройним силам України та військовому комісаріату у рамках патріотичного виховання підростаючого покоління. Загалом, згідно наказу в нас по списку 15 нагороджених, проте наразі вручаємо тільки 8 відзнак, решту нагород герої отримають в неофіційній обстановці. Щиро вітаю і бажаю доброго здоров’я, спокою і миру, – сказав, вручаючи нагрудні знаки підполковник Василь Зубатов.
Тема вручення відзнак «За участь в антитерористичній операції» має і неприємний відгомін. Справа в тім, що того ж дня після нагородження, на своїй сторінці у facebook опублікувала світлини з урочистої миті, згадавши поіменно всіх нагороджених для того, аби вони могли собі запозичити світлини на приємну згадку. І тут, на моє здивування, замість слів вітання, під публікацією з’явилися коментарі з обуренням солдатів, котрі і зараз на передовій, та волонтерів Виноградова про те, начебто нагородили декотрих атошників не справедливо. Згадуються 3 прізвища колишніх військових, котрі не перебували в лоні війни, а стояли на третій лінії оборони, та й мобілізували їх під час третьої хвилі мобілізації. Військові та волонтери просять пояснення від військового комісара, за якими саме критеріями вони отримали нагрудні знаки, коли хлопці, які в 2014-2015 роки дійсно пройшли справжнє пекло, їх ще не мають. Тож продовження теми буде.
Наталія Кобаль