У Фанчикові відкрито казковий палац для малюків

Минулої п’ятниці на подвір’ї Фанчиківського дошкільного навчального закладу під яскравими теплими променями сонця залунала урочиста музика. Усміхнені діточки, вдягнені у святкові вишиванки, з хвилюванням вишикувались в ряд, сповіщаючи про неабияке важливе свято у житті кожного сельчанина – відкриття та освячення дитячого садочка.
На початку святкового дійства священики різних конфесій провели невеличку службу та освятили нову будівлю, а також діточок і присутніх гостей. Затим ведучий свята Віталій Семен віршованими рядками привітав поважних гостей та всіх жителів села.
У відкритті дошкільного навчального закладу взяли участь народний депутат України Іван Балога, в. о. голови Виноградівської райдержадміністрації Наталія Костелеба-Веремчук, депутати обласної ради Роман Фурман та Федір Ісайович, депутати Виноградівської районної ради Юдіта Петеї, Йосип Петеї, Володимир Гвоздьо. На святкову урочистість завітала й делегація Краю Височіна Чеської Республіки у складі сенатора та члена палати депутатів парламенту Чеської Республіки Їржі Бєгоунека, голови крайового уряду, голови правління благодійного фонду «ВІЗа», члена постійної конференції Зденєк Кадлець та начальника канцелярії гетьмана, координатора співпраці краю Височіна із Закарпатською областю Катерини Свободової.
Для мешканців цього населеного пункту новий дошкільний заклад є чудовим подарунком, адже він будувався протягом багатьох років, але його відкриття стало можливим завдяки лобіюванню голови ОДА Геннадія Москаля, котрий включив довгобуд у перелік об’єктів Державного фонду регіонального розвитку зі співфінансуванням із місцевого бюджету. Усього на будівництво було виділено 13 мільйонів 308 тисяч гривень, із яких із державного бюджету 5 мільйонів 50 тисяч гривень та обласного бюджету – 8 мільйонів 251 тисячу гривень. Варто відмітити, що частину реконструкції будівлі проплатив благодійний фонд «ВІЗа» з використанням коштів Краю Височіна (Чеська Республіка).
За словами завідувачки дитсадком Олени Кізмон, спочатку функціонуватимуть дві змішані групи, де навчатимуться 56 дітей, а вже з нового року стартуватимуть з однією ясельною і трьома дошкільними групами.
Урочистий виступ з нагоди свята розпочав Іван Балога, який щиро привітав усіх присутніх, а особливо майбутніх «мешканців» оновленого садочка. Висловив щиру вдячність за велику ініціативну роботу голові Фанчиківської сільської ради Юрію Мар’яну, а також депутатському корпусу села та всім, хто вніс посильний вклад, фізичну енергію задля створення такого прекрасного та просторого дитсадка. Особливу подяку висловив депутату районної ради Юдіті Петеї, яка ініціювала будівництво цього об’єкта та представникам Краю Височіна за те, що вони своєчасно підклали плече у такій важливій справі. На завершення свого виступу попросив працівників закладу берегти наше майбутнє – маленьких діточок.
Вітальними словами звернувся до присутніх й сенатор, гетьман Краю Височіна та член палати депутатів парламенту Чеської Республіки Їржі Бєгоунек, який сказав, що за минулі роки зусиллями Краю Височіна на Закарпатті було побудовано та реконструйовано 170 об’єктів, які служать населенню, тобто – школи, дитсадки, лікарні і т. д. А це – заслуга об’єднаних сил між жителями Закарпаття та Краєм Височіна.
Депутат обласної ради Роман Фурман теж не оминув увагою гостей свята. Він висловив свою радість від цієї події, адже його найперше депутатське звернення стосувалося саме виділення коштів на добудову цього закладу. Висловив вдячність кожному, хто доклав зусиль для будівництва та організації роботи цього дошкільного закладу.
Затим в. о. голови РДА Наталія Костелеба-Веремчук привітала громаду села з такою визначною подією від імені голови ОДА Геннадія Москаля та висловила подяку, в першу чергу, сільському голові та сільській раді, які виступили замовниками будівництва цього об’єкта, а також обласній державній адміністрації, яка побудувала та передала установу сільській раді, депутатам обласної ради, які проголосували за виділення коштів із обласного бюджету та партнерам Краю Височіна за їхню посильну допомогу у придбанні плит для садочка. Вона вручила подяку голови облдержадміністрації за значний внесок у будівництво дитячого садка голові Фанчиківської сільської ради Юрію Мар’яну.
До слова запросили депутата районної ради Юдіту Петеї, яка зауважила, що ніколи не забуде, як із головою села обговорювали важливість будівництва дитсадка, яке було вкрай потрібне жителям Фанчикова, Тросника та Притисянського. Дуже приємним був той факт, що депутатський корпус обласної ради одноголосно підтримав її клопотання, в результаті чого змогли побудувати такий чудовий об’єкт. Вона висловила щиру вдячність всім тим, хто долучився фізично та фінансово до будівництва дошкільного закладу.
Свої думки висловив і Фанчиківський сільський голова Юрій Мар’ян, який розповів, як будувався заклад, згадав всіх тих, хто допомогав щодня у створенні такого красеня.
Після офіційної частини, маленькі вихованці дитсадка порадували присутніх концертною програмою. Завершальним етапом урочистостей стало перерізання символічної стрічки. Затим гості святкового дійства мали можливість оглянути казковий палац для малюків.
Ріта Мезей