У Виноградові вперше відбувся «Фестиваль спорту»

Минулої неділі Виноградів знову фестивалив. На площі Миру відбулося масове спортивне дійство, яке розпочалося проходженням колони та парадом учасників «Фестивалю спорту-2016». Під звуки олімпійського гімну України вихованці ДЮСШ винесли олімпійський факел і прапор. Відтак організатори спортивного свята привітали спортсменів, виноградівців та гостей міста зі стартом фестивалю.

– У Виноградові спортивні змагання такого масштабу проводяться вперше, – в своєму вітальному слові підкреслив голова районної ради Віталій Любка. – І я щиро вірю, що цей фестиваль стане нашою доброю традицією, проводитиметься щороку із залученням дедалі більшої кількості учасників змагань та представлених на ньому видів спорту.

Стартував олімпійський день у Виноградові дитячим забігом – долаючи 300-метрову дистанцію, спершу змагалися між собою дівчатка, затим хлопчики. А на всіх учасників змагання чекав солодкий стіл, який організовав JJ CLUB. Затим стартували дорослі, які здолали 4 км. Першим на фініші був Володимир Юрчук з Івано-Франківська. Переможець та призери забігу одержали грошову винагороду, фонд якої складав 4500 грн.

Цілісінький день спортивний азарт і енергія на площі Миру били ключем. У затінку під розлогою липою проходили змагання з армреслінгу, водночас трохи далі – з шахів та шашок. В рамках фестивалю відбулися також показові виступи борців і кікбоксерів, товариський матч між баскетбольними командами «Тиса» з Виноградова та «БК Хуст», змагання з народного жиму. Та найбільше глядачів і вболівальників зібралося біля професійного рингу, де вирували справжні спортивні пристрасті – родзинкою фестивалю був поєдинок професійних боксерів. Найочікуванішою спортивною подією став бій нашого земляка з Сасова  Василя Клюси, який у напруженому двобої з боксером з Хорватії здобув переконливу перемогу.
А насамкінець у рамках фестивалю відбувся масовий велозабіг. Відтак голова районної ради Віталій Любка провів жеребкування серед його учасників, у результаті якого велосипед виграв юний виноградівець.

А з ініціативи ЦРБ на площі проводилася вулична інформаційно-просвітницька акція «Майбутнє варто планувати» в рамках однойменного проекту за підтримки благодійного фонду «Центр громадських ініціатив». Тож фестиваль скрасили ще й ігри, конкурси та розваги, а також танцювальні виступи вихованців клубу за інтересами вулиці Першотравневої. А на імпровізованому «Європейському кварталі» проводилася просвітницька акція до Дня Європи, фейс-арт і майстер-клас.
Переможців та призерів спортивних змагань нагороджено грамотами, медалями, призами, сертифікатами на грошові премії. Організаторами спортивного свята були ГО «Молодіжний рух Виноградівщини», Виноградівське районне представництво НОК України, JJ CLUB. Захід відбувся за сприянням голови районної ради та ряду підприємців. Спільні зусилля дали добрі плоди – загалом у різних видах змагань фестивалю брали участь близько 700 учасників не тільки із Виноградівщини, але й з інших областей України та навіть з-за кордону.

А по закінченні «Фестивалю спорту-2016» його підсумок у коментарі для «Новин Виноградівщини» підвів голова райради Віталій ЛЮБКА:

– Сьогодні ми провели масштабний, добротний захід, який пройшов на якісно високому рівні. Фізкультура і спорт є невід’ємною частиною нашого життя та запорукою здоров’я і тому нашою першочерговою ціллю було залучення молоді до занять спортом. Адже «Фестиваль спорту-2016» є комплексним проектом, що реалізується з метою популяризації спорту, здорового способу життя та підтримки талановитих спортсменів. Подією №1 в рамках фестивалю були боксерські бої. Відтак окрему подяку хочу висловити Федерації боксу Закарпатської області, нашому земляку-боксеру Василю Клюсі, який провів прекрасний поєдинок, та громадській організації «Молодіжний рух Виноградівщини». Щиру вдячність за плідну роботу адресую також співорганізаторам спортивного фестивалю – Івану Боршошу, Олегу Більді, Віктору Нагорняку, а також усім, хто долучився до організації та проведення заходу. Сподіваюся, що фестиваль сприятиме примноженню спортивних традицій Виноградівщини.
Ганна КОБАЛЬ