Відзначили День Соборності України

У понеділок, 22 січня, у Виноградові відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України та 72-ої річниці утворення Закарпатської області у складі України.
В урочистому зібранні біля пам’ятника— погруддя великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка взяли участь керівники районної та міської влади, депутати, активісти, представники установ та організацій, громадськості, учнівської молоді міста.
Саме у цей день, у 1919-му році відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів, – на площі перед Київською Софією на велелюдному зібранні урочисто проголосили злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Також 22 січня прийнято згадувати подію, що відбулася у 1918 році, коли був прийнятий IV Універсал Української Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.
Про історичні події, роль та значимість визначного державного свята наголошував начальник відділу культури РДА Василь Югас. Щемливі віршовані рядки декламувала викладач театрального відділу Широківської ДШМ Олександра Павлюк.
Під час заходу до погруддя Великого Кобзаря представниками влади та громадськості були покладені кошики з квітами.
Любов ТОКАЧ