Висока відзнака за дослідницьку роботу

Наша відома землячка – художник-керамік, методист методичного центру райвідділу культури, член Національної спідки майстрів народного мистецтва України та Закарпатського науково-культурологічного товариства імені О. Духновича Ольга Гал взяла участь у конкурсі на здобуття премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини за 2017. Щороку дана премія присуджується фольклористам, етнографам, дослідникам, науковцям, збирачам-ентузіастам, фольклорним колективам, солістам (вокалістам, інструменталістам та танцюристам), майстрам-викладачам та керівникам дитячих творчих шкіл народних художніх промислів, які своєю діяльністю сприяють виявленню, фіксації, збереженню та популяризації етнокультурної спадщини та регіональних особливостей українського народу. Цього разу на розгляд Комітету з присудження премії було представлено матеріали 24 претендентів. За клопотанням голови Закарпатського науково-культурологічного товариства імені О. Духновича Юрія Продана свої дослідження представила й Ольга Гал.
З метою збереження та відтворення народних ремесел нашого краю (ткацтво, вишивка, гончарство) Ольгою Михайлівною пророблена значна робота, якій присвятила не один рік. Вона не лише вивчає, робить світлини артефактів минулих літ, а створює власні замальовки орнаментів, що прикрашають рушники, скатерті, серветки, народного одягу, які побутували у населених пунктах Виноградівщини. За період дослідження нею опрацьовано понад 250 рушників, 80 скатертей, 45 сорочок, 20 спідниць тощо, а також змальовано понад 500 аркушів з елементами орнаментів складових традиційного одягу та предметів побуту. Стилізовані та інтерпретовані елементи орнаментів вишивки художниця використовує для декорування своїх керамічних виробів.
Нашим читачам Ольга Гал добре відома, позаяк матеріали про її дослідження неодноразово друкувалися на шпальтах районки. Крім цього, своїми напрацюваннями вона охоче ділилася на сторінках обласного вісника «Культурологічні джерела» та в крайовому журналі «Отцюзнина».
Звичайно, в Ольги Михайлівни були дуже достойні конкуренти, з-поміж яких і обрали переможця. Але надзвичайно цікава дослідницька робота нашої землячки також не залишилася поза увагою і була високо оцінена. Днями голова Закарпатського науково-культурологічного товариства імені О. Духновича Юрій Продан вручив Ользі Гал подяку Міністерства культури України за вагомий внесок у збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини. Вітаємо із високою відзнакою. Любов ТОКАЧ