Захисників вітали віршами, танцями й піснями

У переддень Дня захисника України у Виноградівській військовій частині відбулися урочистості та святковий концерт. Взвод почесної варти для урочистої церемонії вніс державний прапор України. Відтак, на правах господаря, першим з вітальним словом виступив т. в. о. командира військової частини А-1927, майор В’ячеслав Чучко, який зазначив, що з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ «Про день захисника України» – свято, яке щорічно відзначається 14 жовтня. Цей день «підіймає» в пам’яті пласти історії боротьби нашого народу за свободу, честь і незалежність держави. З нагоди свята та з метою заохочення особового складу частини за сумлінне виконання службових обов’язків, майор оголосив подяку цілій когорті військовослужбовців і побажав їм і надалі бути прикладом для наслідування.  
– Після того, як на Сході нашої держави почалася антитерористична операція, у нашій свідомості змінилося поняття «захисник України», адже тепер воно викарбуване кров’ю. Тепер як ніколи актуально переосмислити, якою ціною здобувається незалежність. Щиро бажаю, аби на Україні настав мир, щоб солдати не віддавали свої життя за державу. Зичу, аби ці молоді люди, які зараз присутні в залі, ніколи не відчули на власному досвіді, що таке війна. Аби наші славні захисники, які виконують свій патріотичний та службовий обов’язок, завжди відчували опіку рідних та близьких. Щоб свої службові навики демонстрували тільки на навчальних полігонах. Мирного неба над головою, – побажав голова Виноградівської райдержадміністрації Михайло Русанюк.
Михайло Михайлович запропонував хвилиною мовчання вшанувати тих наших захисників, котрі віддали своє життя за цілісність держави. Також керівник району нагородив грамотами головного спеціаліста Виноградівського районного військового комісаріату Тетяну П’ятакову та старшого інженера технічної частини в/ч А-1927 майора Вадима Денисюка.
– Шановні захисники, ветерани війни, збройних сил! Від імені депутатського корпусу Виноградівської районної ради вітаю вас з Днем захисника України. святом, яке увібрало в себе славні традиції, уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах  нашої історії. В боях за Батьківщину наші співвітчизники заслужено здобули славу хоробрих воїнів. Ви – опора держави, спокій наших домівок. Тому щиро вітаю всіх, хто виконував і виконує священний обов’язок захисника Батьківщини, низький уклін ветеранам за високий героїзм і мужність, які вони сповна віддавали задля щасливого майбутнього прийдешніх поколінь. Позаяк День захисника України нерозривно пов’язаний з величним празником Покрови Пресвятої Богородиці, хай Божа Матір оберігає Україну та наш народ від ворогів. Добробуту, здоров’я всім і злагоди, – сказав у вітальному слові заступник голови районної ради Адальберт Сверенко і вручив грамоту начальнику медичної служби в/ч А-1927, молодшому сержанту Ларисі Кучер.
Волонтер Руху підтримки Закарпатських військових – Виноградів Мальвіна Савинець у своєму виступі привернула увагу присутніх на розгорнуті на столах малюнки, листи і обереги учнів для воїнів АТО, наголосивши, що «це – найдорожчі подарунки, які не можна купити  в жодному магазині, бо в них читається – любов і повага дітей до тих, хто зараз на передовій боронить наш мир і спокій». Мальвіна Йосипівна з нотками хвилювання в голосі зачитала кілька рядків з листів школярів.
Яке ж свято без віршів, танців і пісень. Першою ведуча концертної програми Олеся Данилець запросила на сцену маленьку донечку військовослужбовців Софійку Сторожко, батько якої зараз перебуває у лоні війни. Дівчинка зачитала  величезний вірш про те, якою вона бачить свою Батьківщину. Олександра Білак виконала «Молитву за Україну», а дзвінкоголосі Каріна Біров – «Роде мій» та «Моїй Україні». Дівчата закружляли у танці «Козачок», а тріо юних учениць ДШМ ім. Б. Бартока виконали пісні «На потрібне мирне небо» та «Моя Україна – це ти».
Наталія Кобаль