День хіміка відзначили у Виноградівській гімназії

Справжнє хімічне свято відбулося цими днями у Виноградівській гімназії. День хіміка, на який кущовими об’єднаннями зорганізувалися загальноосвітні заклади району, саме припав на Тиждень хімії, біології і основ здоров’я, що проводився в гімназії. Тішило зір барвисте розмаїття виготовлених на конкурс тематичних плакатів і малюнків, якими зусібіч були прикрашені гімназійні коридори, а оформлення сцени й загалом вражало – де ще побачиш періодичну систему Менделєєва та портрет видатного хіміка в таких масштабах!
Здавна люди задумувалися над величчю хімічних перетворень, спостерігали за світлом зірок і Сонця, міркували над перетвореннями різних речовин, покладали хімію в першооснову для відкриття таємниць Всесвіту. Тож усі учасники заходу привідкрили завісу історії та мали можливість прослідкувати розвиток цієї великої, дивовижної, магічної науки з найдавніших часів і до наших днів.
Про зародження хімії та становлення її як науки, про великих вчених і важливі відкриття, а також про екологічні аспекти сьогодення вели мову учні Виноградівського, Королівського, Підвиноградівського та Буківського міні-округів, а також Карачинського ліцею та Оноцької ЗОШ. Відтак на сцені «чаклували» юні хіміки та алхіміки, синтезували «Спрайт» та «Кока-колу» (адже хімія допомагає творити справжнісінькі дива), проводили досліди та вікторини. В іскрометному ритмі танців вогню і води кружляли дівчата, лунав веселий сміх і спів.
Затим до присутніх на святі гостей з вітальним словом звернулася методист районного методкабінету управління освіти, молоді та спорту РДА, вчитель хімії Виноградівської ЗОШ №1 Оксана Гасич, яка, зокрема, привітала всіх та представила присутнім на святі «золотий фонд» – переможців районного та обласного етапів олімпіади з хімії.
А під завісу свята посвяту в юні хіміки пройшли учні 5-го (хіміко-біологічного) класу Виноградівської ЗОШ №1 та отримали пам’ятні «медалі».  Насамкінець на всіх шанувальників цієї дивовижної науки чекав «солодкий стіл».
Захід проводився з метою поширення інноваційних підходів до навчання, зацікавлення школярів хімією як наукою, а також відзначення переможців районного та обласного етапів олімпіади з хімії. А за підтримку та сприяння в проведенні Дня хіміка організатори свята висловили слова щирої подяки керівництву Виноградівської гімназії і особисто її директору – Людмилі Василівні Дорогі.
Ганна КОБАЛЬ