Екскурсоводи краю пізнавали Виноградів

Минулої п’ятниці до Виноградова на семінар «Туристична Угоча» завітали незвичні гості – екскурсоводи краю. Спочатку  завідувачка сектору туризму та транскордонного співробітництва Виноградівської РДА Валентина Горнецькі попрямувала з гостями на буйволячу ферму, що на Лемаковиці. Відтак, у залі Виноградівської центральної  бібліотеки розповіла їм про принади нашого району, а також презентувала логотип туристичного Виноградова, який створив відомий у районі громадський активіст, волонтер та графічний дизайнер Андрій Гепенко. Гості міста мали змогу поласувати смачним натуральним соком торгової марки «Пан еко».
– Наша організація у своєму складі об’єднує близько 50-ти екскурсоводів і людей, котрі займаються туристичним супроводом у нашому краї. З другої половини 2016 року ми почали проводити регулярні семінари для підвищення кваліфікації самих екскурсоводів та для ознайомлення їх з туристичними маршрутами нашого краю. Адже на теренах Закарпаття навіть досвідчені екскурсоводи можуть знайти для себе багато цікавого і нового. За організацію цього семінару ми щиро вдячні керівнику сектору туризму та транскордонного співробітництва Виноградівської РДА Валентині Горнецькі та Денису Добрі, який очолює ГО «Друзі Боржавської вузькоколійки». Наразі тут зібралися екскурсоводи з Ужгорода, Мукачева,  санаторіїв «Шаян» та «Теплиця», з Міжгір’я, Колочави та інших куточків Закарпаття. Їх мета – побачити, чим може дивувати Виноградівщина і які родзинки вони можуть запропонувати гостям краю. Слід зазначити, що останнім часом наша Срібна Земля все більше цікавить туристів, адже є для закордонних гостей новою та незвіданою. Тож, перш за все ми самі хочемо відкрити для себе всі принади регіону, в якому живемо, аби в подальшому пропонувати їх друзям краю. Такі виїзні семінари є корисними і для господарів прийому. Адже туристи – це потужне «сарафанне радіо», яке може правильно подати і «рознести» інформацію не лише в межах області, але й по всій Україні, адже тут є люди, котрі працюють самі на себе, співпрацюють з великими українськими національними туроператорами, а також на міжнародному рівні. Це наш третій семінар. Перший проходив у Мукачівському замку «Паланок», другий – в Ужгороді. Ми плануємо розширювати географію семінарів, проте наступного року плануємо ще одну поїздку до Виноградова, позаяк за один день не можливо охопити все, що тут є, – сказав нам голова Асоціації фахівців туристичного супроводу Закарпаття Олександр Шершун.
Екскурсоводи краю відвідали римо-католицький костел Вознесіння ХІІІ ст. та краєзнавчий музей. Завершився семінар екскурсією центром міста.            Вл. інф.