Його роки – йому до лиця

На його життєвім порозі – зоресяйних шістдесят. Це – крута вершина його сходження, вже вдало і уміло подоланий високий перевал. З гори можна озирнутись і оглянутись на пройдений шлях. Оцінити зроблене, відчути свої досягнення, здійсненні бажання і мрії, і побачити нові горизонти, до яких ця людина прагне дійти. Його роки – йому до лиця. Виглядає молодо. Завжди у русі. Зібраний, підтягнутий, із сором’язливою усмішкою на вустах, з привітним вогником в очах. Йому властива простота і довірливість, уміння уважно вислухати кожну людину, дати свою виважену і слушну пораду…
З 23 лютого 1998 року Василь Степанович Югас очолює відділ культури Виноградівської районної державної адміністрації. Постійно вникає в роботу культосвітніх закладів: наявних в районі 10-ти дитячих шкіл мистецтв, 39-ти установ клубного типу, 6-ти історичних та краєзнавчих музеїв, 40-ка бібліотек, які відносяться до Виноградівської районної центральної бібліотечної системи та міської виставкової зали «Імпасто», яка у Виноградові успішно діяла протягом шести років і стала школою обміну досвідом зрілих та молодих майстрів пензлю.
…Дружня сім’я Степана та Юлії Югасів жила у Виноградові. Батько завідував гаражами в місцевому радгоспі ім. 8 Березня. З досвітків до пізнього вечора пропадав на роботі. Мати працювала медсестрою в пологовому відділенні районної лікарні. 44 роки проробила в єдиному медичному колективі. В її трудовій книжці зберігся один єдиний запис: «прийнята» і «звільнена». Двоє синів Василь та Іван радували батьків. Клопотів з ними не мали. Вчилися обоє добре. Старший Василь закінчив міську загальноосвітню школу №8 у 1986 році. Юнак гончарем проробив рік при художній майстерні Виноградівського керамічного заводу. Протягом 4-ох наступних років навчався у Хустському культурно-освітньому училищі. Закінчив його з відзнакою. Отримав кваліфікацію культурно-освітнього працівника та керівника театру і направлення на роботу у Виноградівський районний будинок культури. Потім була служба в армії. Старшиною прослужив в авіаполку у німецькому містечку Вітшток (Північна група військ, яка перебувала за межами СРСР, на території східноєвропейських країн – союзників по Організації Варшавського договору).
Після звільнення в запас у 1981 році на громадських засадах заснував театр ляльок при міському будинку культури. У 1982 році на заочне навчання поступив до Рівненського державного інституту культури, який дав йому поглиблену кваліфікацію культурно-освітнього працівника та керівника театру. Через два роки Василь Степанович призначений інструктором культурно-освітньої роботи організаційно-методичного центру Виноградівського районного будинку культури. Далі протягом 12-ти років був незмінним директором цього закладу. Брав безпосередню участь у підготовці та проведенні всіх державних, календарно-тематичних та традиційних, започаткованих у районі свят, виступав як ведучий, автор сценаріїв та їхній постановник. Протягом семи років як режисер спільно з ентузіастами сценічного втілення Тамарою Коваль, Євою Григора та Наталією Югас на громадських засадах заснували самодіяльний музично-драматичний театр «Відродження» при Виноградівському РБК. За досягнуті успіхи розвитку театрального мистецтва в районі у 2006 році рішенням колегії управління культури цьому колективу заслужено присвоєно високе звання «зразковий» (у пам’яті вдячних глядачів і досі теплиться приємний спогад про поставлені колективом вистави «Пригоди Буратіно» (Олексія Толстого) та «Лускунчик» (Ернеста Теодора Амадея Гофмана).
Добра слава іде по області і про зразковий театр ляльок Виноградівського міського будинку культури. Вони систематично беруть участь у районних заходах, обласних та всеукраїнських конкурсах: «Юні зірки Мельпомени» (м. Берегово), художнього слова імені Івана Ірлявського (смт. Середнє Ужгородського району) та «Березневі сходинки-2019», проведеного 27-28 березня цього року на базі Рівненського академічного обласного театру ляльок, де завоювали призові місця і були відзначені Дипломом переможця. 13 квітня, цього ж року колектив театру ляльок брав участь у ІІІ-му Всеукраїнському відкритому фестивалі театрального мистецтва аматорських дитячих та молодіжних колективів «Імпреза над Латорицею» у Мукачеві. За результатами роботи Міжнародного журі конкурсу за збереження національних традицій та багатоплановість режисерського рішення вистави «Різдвяний вертеп» Виноградівський зразковий театр ляльок нагороджений дипломом, а лауреатами ІХ-го Відкритого фестивалю-конкурсу з 26-ти дитячих лялькових колективів виноградівці єдині отримали сертифікат-запрошення на Міжнародний відкритий театральний фестиваль «Golden Mandarin». Він проходив у листопаді цього року у місті Батумі (Грузія). Дипломами учасника мукачівського фестивалю нагороджені актори театру ляльок, юні виноградівці Неля Іванишинець та Роман Колька. Подяки оголошені художньому керівнику Наталії Югас, режисеру постановки Василю Югасу та авторці інтерпретації вистави «Різдвяний вертеп» Вікторії Югас. З 2003 по 2006 роки навчався у Львівській Національній академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління». Здобув кваліфікацію магістра. За багаторічну та сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток культури краю, Василь Степанович Югас неодноразово нагороджувався почесними грамотами Міністерства культури України, обласної державної адміністрації, обласної ради, грамотами Виноградівської РДА та районної і міської рад, почесним дипломом від Українського Центру Міжнародної спілки діячів театру ляльок «Unima – Україна». Неодноразово брав участь у конкурсі «Кращий державний службовець» і завойовував призові місця. Згідно Указу Президента України від 8 грудня 2009 року № 1020 йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України». Ним він по праву пишається, прагне все робити на благо розвитку культури і мистецтва Виноградівщини і надалі.
35 років поспіль є активним учасником самодіяльного «народного» хорового колективу працівників культури та любителів хорового співу Виноградівського міського будинку культури. Активно співпрацює зі всіма громадськими організаціями та творчими об’єднаннями району та міста.
З нагоди ювілейного дня народження щиро бажаємо ювіляру міцного здоров’я, здійснення всіх задумів і планів, успіхів у роботі та великого творчого натхнення.
Марія КОНКІНА,
керівник районного відділення ГО МАЛІЖ