Хобі чи просто заняття для душі?

Яке багате на різноманітні захоплення наше Закарпаття! Скільки людей – стільки й покликань. У кожного свої прагнення і бажання, які формують певні хобі, заняття для душі, що захоплюють людину. Це спосіб самовираження. Одні хизуються своїми колекціями, горді з того, що зібрали велику кількість різноманітних марок чи ще чогось, інші вважають, що їхні захоплення не потребують глядачів.
У селі Підвиноградів по вулиці Ардовецькій проживає чоловік, котрий своїм захопленням просто вражає. Він займається тим, що не кожному під силу. Пан Юрій Ковачик виготовляє вироби з дерева. Це дуже клопітка робота, проте, якщо тобі подобається справа, якою займаєшся, – це справжнє задовлення. Проходячи повз двір пана Юрія, важко не зупинитися і не помилуватись витворами, зробленими руками цього привітного чоловіка. Та це тільки початок… Пройшовши у глиб двору, ви будете приємно вражені, побачивши його надзвичайну колекцію історичних предметів побуту і не тільки. Проте пан Юрій каже, що це не музей, а просто домашня колекція, бо він як збирає все, так і продає.
Розповідь про стародавні праски, яких у нього багато, дійсно вразила… Колекція тарілок різних видів та розписів, які гарно збереглися до наших часів, – неймовірна. Глечики: від звичайних розмірів, що використовувались у побуті, до мініатюрних для сувенірів. Ножниці для стрижки овець, ярма для волів, сокири тощо.
Юрій Ковачик – привітний і добрий, та попри все дуже скромний, бо не любить розголошувати про свої захоплення. Проте варто, аби про нього знали, адже він справді заслуговує на це.
Богдана ПАВЛЮК,
студентка Чернівецького НУ ім. Ю. Федьковича, спеціальність «Журналістика»