Міцна родина – найбільше його багатство

У ці чудові осінні листопадові дні наш дорогий батько, дідусь, прадідусь і прапрадідусь Іван Дмитрович Маскаль святкуватиме свою знаменну дату – славне і мудре 100-річчя.
Мій дідусь Іван Дмитрович Маскаль народився 4 листопада 1919 року у верховинському селі Колочава Воловецького, а тепер Міжгірського району в багатодітній родині, де був шостою дитиною у батьків. У березні 1940 року одружився з сільською дівчиною Гафією, після чого невдовзі його призвали в угорську армію. Ніс службу з 1940 по 1943 роки, був на фронті Другої світової війни, звідки повернувся з пораненням. Усі ці важкі роки дружина вірно чекала на нього вдома.
У 1944 році в них народився первісток, який невдовзі помер. А після в сім’ї моїх дідуся і бабусі народилося здорових шестеро дітей – п’ять красунь-дівчат і один сокіл-син. Усі вони отримали традиційні в нашому краї імена – Ганна, Олена, Василь, Марія, Христина та Василина. Минув час, діти повиростали і розлетілися по теренах України.
За своє життя дідусь Іван був лісорубом, багато років їздив на заробітки, а ще працював кочегаром у сільській школі, звідки й пішов на заслужений відпочинок. А ще мій дідусь прославився як відмінний косар, бо ніхто не міг позмагатися з ним у ручному косінні трави.
Згодом, будучи вже пенсіонером, Іван Дмитрович з бабусею переїхали жити у Матієво до старшої доньки, де дідусь мешкає й зараз. Загалом вони з Гафією Іванівною, яку поховав у 2006 році, прожили у шлюбі 66 неймовірно щасливих років.
Наш дідусь каже, що кожному бажає такого здоров’я, як у нього. Адже у свої сто років він ні на що не скаржиться. Більше того, має хороший апетит та міцний сон, добре пам’ятає події з глибокого дитинства, а ще ніколи не сидить без діла. Він впевнений, що саме завдяки постійній праці, енергії та оптимізму став довгожителем.
Сьогодні у будинку разом із дідусем Іваном мешкає п’ять поколінь родини Маскалів. Усього ж у діда Івана є 93 прямих кровних нащадки: шестеро дітей, 24 внуки, 51 правнук та 12 праправнуків. Саме це, переконаний дідусь, є найбільшим його багатством.
Ми щиро вітаємо нашого дорогого ювіляра з поважним 100-річним ювілеєм і зичимо йому міцного здоров’я, радості без меж, добра та Божого благословення!
Олена ІГНАТИШИН,
внучка ювіляра с. Матієво