Міні–ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю

4 грудня Виноградівською районною філією Закарпатського обласного центру зайнятості проведено міні-ярмарок вакансій для осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Захід відбувся в рамках відзначення Міжнародного дня людей з обмеженими можливостями та з метою прискорення укомплектування робочих місць за спеціальностями: монтера кабельного виробництва, оператора виробничої дільниці, швачки, складальника радіо деталей, штемпелювальника етикеток та інших. У даному заході прийняли участь ринкоутворюючі підприємства, у яких є потреба у кадрах, у тому числі з обмеженими можливостями, а саме: ТОВ «Джентерм Україна», ТОВ «Платі ЮкрейнЛімітед», ПрАТ «Гроно-Текс», ТОВ «Лідер», ТОВ «Старвуд Закарпаття», 21 безробітний та соціальні партнери — Управління соціального захисту населення Виноградівської РДА та Виноградівське бюро вторинної правової допомоги.
Чинне законодавство покладає на роботодавців обов’язок щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Це зумовлено тим, що згідно із Законом України від 21.03.91 р. № 875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі – Закон № 875), держава гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства та створює для інвалідів потрібні умови, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя згідно з їх індивідуальними здібностями та інтересами.
Представники роботодавців ознайомили безробітних з вакансіями, які необхідно укомплектувати, з умовами праці на підприємствах, вимогами до майбутніх претендентів. Особливу увагу звернули на розмір заробітної плати та соціальні гарантії працівників на підприємствах.
Фахівці філії центру зайнятості ознайомили присутніх зі станом місцевого ринку праці та послугами, що надає служба зайнятості безробітним та роботодавцям. Наталія Меркулова, начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці Управління соціального захисту населення, звернула особливу увагу на те, що працевлаштування осіб з інвалідністю — це обов’язок роботодавців, передбачений статтею 12 Закону України «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII та статтею 18 Закону № 875. Згідно з положеннями нормативних актів, підприємства зобов’язані не тільки створювати для працевлаштування осіб з інвалідністю робочі місця, зокрема, спеціальні робочі місця, але й вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників, а також створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації, з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи, зазначених в його індивідуальній програмі реабілітації і забезпечувати інші встановлені для даної категорії осіб соціально-економічні гарантії.
Сподіваємось, що проведений захід допоможе особам з інвалідністю знайти себе на ринку праці, а роботодавцям – пристосувати робочі місця саме для такої категорії працівників.
Виноградівська районна філія ЗОЦЗ