Підведені підсумки дитячого конкурсу «Світанкові роси»

У читальній залі Виноградівської районної бібліотеки для дітей днями відбувся фінал V районного конкурсу дитячої літературно-художньої творчості «Світанкові роси». Конкуренція була досить великою, адже цього разу в ньому взяли участь 52 юних читачів дитячих бібліотек нашого міста та району, які продемонстрували свої таланти у чотирьох номінаціях.
Традиційно на правах господині учасників заходу тепло вітала завідувачка дитячої книгозбірні Йолана Любка, котра наголосила, що бібліотеки живуть і славляться книгами та своїми читачами. Особливо важливо прививати любов до читання підростаючому поколінню, розвивати їхні вміння і таланти. Бо, як казав відомий педагог і письменник Василь Сухомлинський, «…діти повинні жити у світі краси, гри, казки, малюнка, фантазії і творчості». Саме тому, об’єднавши зусилля, сільські та шкільні бібліотеки Виноградівщини на чолі з Виноградівською районною дитячою бібліотекою прагнуть стати невеличким, але дієвим осередком для творчого розвитку талантів дітей нашого району. Так виникла ідея щорічно проводити районний конкурс дитячої літературно-художньої творчості «Світанкові роси», який цьогоріч став ювілейним – п’ятим. З кожним роком він змінюється та вдосконалюється. Але незмінним залишається одне – всі твори, які учасники подавали на конкурс, будуть надруковані в черговому дитячому літературному альманасі «Дарунок дитячих сердець».
Вона представила членів журі, які оцінювали роботи конкурсантів, – письменник, гуморист Михайло Чухран, керівник районного відділення МАЛіЖ та літературного об’єднання «Диво моє калинове» Марія Конкіна, поетеса, редактор «Виноградівських вогнів» Світлана Кедик, депутат міської ради, директор міського будинку культури Святослав Гал, письменниця і художниця, керуюча «Імпасто» Валентина Костьо, директор Виноградівської РЦБС Катерина Вашкеба та почесний гість – начальник відділу культури РДА Василь Югас.
У своїх вітальних виступах члени поважного журі високо оцінили цікаву і різноманітну творчість юних поетів, письменників та художників, які вирують емоціями та почуттями, а також давали слушні зауваження і поради. Як наголосила Катерина Вашкеба, літературно-художній конкурс є стимулом, який надихає дітей творити і, звичайно, в цьому велика заслуга працівників книгозбірень. «Адже бібліотеки – це осередки, де наша юнь завдяки читанню цікавих книжок може взяти для себе багато корисного, а головне – покращити свій словниковий запас, тим більше, що в нас діє державна програма поповнення бібліотечних фондів. Ні для кого не секрет, що молодь, на жаль, мало читає, віддаючи перевагу інтернетресурсам, які ніколи не зможуть замінити друкованої книги. Тому звертаюся не лише до конкурсантів, а й до всіх дітей із порадою багато читати і звичайно ж продовжувати творити і брати участь у «Світанкових росах», – сказала вона.
За підсумками конкурсу всі його учасники були нагороджені грамотами та цінними подарунками. До слова, спонсорську допомогу на придбання подарунків юним талантам надав депутат Закарпатської обласної ради Роман Фурман, за що йому висловили подяку.
Переможцями V районного конкурсу дитячої літературно-художньої творчості «Світанкові роси» стали: у номінації «Поетичні наспіви» – І місце посіла учениця 5-го класу Виноградівської гімназії Інесса Козуб, ІІ зайняла Олександра Левчак (8-й клас, міська ЗОШ №1), а третьою стала Яна Світлик (учениця 9-го класу Новоселицької ЗОШ І-ІІ ст.). У номінації «Золоте перо» перемогу здобула Ганна Кіш (учениця 9-го кл. Виноградівської гімназії), другою стала Уляна Чепак (8-й клас, міська ЗОШ №1), третє місце здобула учениця 5-го класу Фанчиківської ЗОШ І-ІІІ ст. Франческа Шпонтак. У номінації «Угорські мотиви» І місце в учня 8-го класу Реформаторського ліцею с. Пийтерфолво Норберта Фончікі, ІІ посіла Антонія Ласлов (учениця 5-го кл. Шаланківської ЗОШ), а третє – Барбара Онуфрій (учениця 6-го класу Шаланківської ЗОШ). Кращими у номінації «Чарівна акварель» стали: І місце – Михайло Дубляк (уч. 5-го кл. Малокопанського НВК), ІІ – Любов  Вашкеба (учениця 5-го кл. Виноградівської гімназії), а ІІІ – Денис Михайлець (9 клас, Дротинська ЗОШ).
Після урочистостей відбулася невеличка фотосесія. Ми ж чекатимемо на п’ятий вихід альманаху «Дарунок дитячих сердець», щоб кожен бажаючий зміг познайомитися з творами талановитих дітей нашого краю.
Любов ТОКАЧ