Презентація роману «Де немає Бога»

Минулого четверга у міському будинку культури відбулася презентація нового роману Макса Кідрука «Де немає Бога». Він – український письменник, мандрівник і популяризатор науки. Також є автором книг «Не озирайся і мовчи», «Жорстоке небо», «Твердиня», дилогії «Бот» та роману «Зазирни у мої сни».
За словами письменника, книга з’явилася ще на початку вересня, але на сьогодні про неї написано більш як 400 відгуків. Після оприлюднення обкладинки запитували, чи нова книга буде про авіакатастрофу. Але він сказав, що ні. Нова історія – це не фантастика, це не містика, а реалістична історія. І ця історія – не про виживання. Він пояснив, що люди – соціальні істоти. Існування суспільства неможливе без співпраці, розуміння та дотримання справедливості. Та чи існує це все поза соціумом, коли людина опиняється на межі життя і смерті?
Загалом роман складається із шести розповідей. Наприклад, у ньому йдеться про доведену до відчаю українку з великою сумою грошей, яка ігнорує дзвінки від чоловіка – пілота-росіянина, у якого розвинувся страх літати, оскільки його кохана загинула в авіакатастрофі; найвідомішого політика Баварії на пікові кар’єри, який ненавидить свою роботу; гравця американської Національної футбольної ліги, життя якого розвалилося після невдалого розіграшу; таємного папського кардинала, який прямує до країни, де офіційно не існує католицької церкви… Всі вони незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них – рейс 341, який веде до найбільшого випробування в їхньому житті. Тому на обкладинці зображено літак, бо саме він об’єднує всі історії, описані в книзі.
Під час презентації книги «Де немає Бога» автор демонстрував цікаві відео, які грунтуються на дослідах із мавпочками, про те, що насправді мораль виникла еволюційно, а не емоційно, крім того, розповідав про американський футбол. Макс Кідрук також повідомив глядачів про те, що працює над новим сюжетом наступної книги, яка вже й має назву – «Доки світло не згасне назавжди». Письменник нагадав присутнім, що книга «Де немає Бога» доступна бажаючим читати, а також просив залишати відгуки у соціальних мережах, так як думка читачів є дуже важливою для нього.
Наприкінці презентації глядачі мали можливість придбати книги автора та новий роман «Де немає Бога», а також зробити фотографії з письменником на згадку.
Ріта Мезей