Там, де музика грає – все село гуляє Олешник відзначив День села

Минулої неділі в Олешнику святкували День села. Незважаючи на те, що накрапував дощик, люди все ж збиралися в центрі села, де голосно музика грає. Особливо весело на сільських гуляннях було дітям, для котрих були встановлені гірки, каруселі та батути.
На правах господаря відкрив урочистості сільський голова Степан Попович, котрий в першу чергу подякував підприємцям села та районній владі, завдяки яким свято відбулося. Ознайомивши присутніх із назвами села, що спочатку йменувалося Егреш, потім Ольшник, а зараз – Олешник, Степан Миронович зазначив, що точної дати заснування їх села достеменно невідомо, проте перша письмова згадка зустрічається 732 роки тому. Іменини села святкують тут не восени, а влітку, позаяк більшість його мешканців займаються вирощуванням полуниці. Зібравши урожай, на славу потрудившись, селяни мають змогу трохи відпочити. Із словами вітання та благословення до жителів Олешника звернулися священики місцевих громад – православної о. Іоан та греко-католицької о. Василій.
А яке свято без почесних гостей. На уродини села завітали голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк та його перший заступник, депутат облради Наталія Костелеба-Веремчук, голова райради Віталій Любка, депутат облради Роман Фурман, голова ради ветеранів села Віра Мокар, начальник податкової інспекції державної фіскальної служби Роман Жибак.
– У цьому селі завжди жили мудрі та працьовиті люди, котрі завжди дбали про розвиток та добробут рідного села. На території Виноградівського району є 32 сільські ради, але лише декілька з них відзначають День села. Враховуючи політично-економічну ситуацію в країні, а також те, що Сході йде війна не кожен населений пункт може собі дозволити влаштувати святкування. Олешник же сміливо можна назвати самодостатнім, економічно-стабільним. День села – це не просто свято,  а день народження вас усіх, можливість запросити в гості друзів та родичів, познайомити їх зі своєю культурою та звичаями. Щиро вітаю вас із святом. Бажаю, всім жителям села доброго здоров’я, миру, достатку та процвітання, – зазначив голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк і вручив грамоти Олешницькому сільському голові Степану Поповичу та депутатам сільради Марині Біланчук, Володимиру Густі.  
– Для мене Олешник є рідним селом, адже тут проходило моє дитинство, тут колись працювала моя мама, а зараз в Олешнику живуть мої рідні та близькі, друзі і знайомі. Я завжди із великим задоволенням приїжджаю у рідне село поколядувати, з’їсти смачної паски чи поласувати  полуницею. Складаю слова шани найпочеснішим мешканцям села поважного віку. Приємно бачити юрби маленьких діток, котрі є нашим майбутнім, надією Виноградівщини та краю. Адже за весь період село Олешник виплекало не одне покоління хороших фахівців різних галузей – сільського господарства, освіти, медицини, кандидатів та докторів наук. Переконаний, що й надалі Олешник буде кузнею кадрів. Не можу не констатувати той факт, що в цьому селі якісно і ефективно наповнюється бюджет. Це є свідченням того, що тут живуть хороші, працьовиті та небайдужі люди, – сказав у вітальному слові Віталій Любка і нагородив грамотами завідувачку Олешницького ДНЗ Наталію Фозекош, головного бухгалтера сільради Інну Попович, вчителя історії Олешницької ЗОШ  Михайла Сігеті, директора ТРК «Виноградів» Ярослава Роспопу, приватного підприємця Івана Нюла.
Після того, як сельчан привітав депутат облради Роман Фурман, сценою знову «заволодів» сільський голова Степан Попович. Того дня він був щедрий на подяки, грамоти та подарунки, без уваги Степана Мироновича не залишилися ані громадські активісти села, ані старожили, не забули й іменинників, котрі саме в неділю святкували день народження.
А яке свято без концерту. Барвистими піснями та танцями продовжили сільські гуляння маленькі дошкільнята, учні одинадцятирічки та юні дарування сільської Школи мистецтв. Паралельно з урочистостями в Олешницькій ЗОШ проходили спортивні змагання з настільного тенісу, а біля спортклубу «Креатив» – ігрові спортивні змагання «Егреські богатирі» з перекачування колеса та армреслінгу. Переможців нагороджено грамотами та призами. А на завершення святкового дня була, як і годиться, дискотека.
Наталія Кобаль