«Турул Експо» вражав різноманіттям та гостинністю

Минулої суботи Міжнародний ярмарок товарів «Турул Експо» зібрав у прикордонному Пийтерфолві угорських виробників-кустарів із різних куточків Закарпаття, а також з Угорщини, Словаччини, Сербії, Румунії та Словенії. Більше сотні різних фірм і підприємців експонували свої товари на виставці-ярмарку, яку Об’єднання угорських підприємців Закарпаття організувало і провело вже вчетверте. Тут вражало різномаїття виробів та товарів, кулінарні делікатеси, ну і звичайно, у широкому асортименті виноробні шедеври.
На урочистому відкритті почесний гість ярмарку та головний куратор фестивалю – міністр економіки Угорщини Мігай Варга говорив про те, що Карпатський басейн – це єдиний економічний комплекс, і тому треба посилювати міжкордонні зв’язки та співробітництво. Зокрема в цьому плані величезна робота проводиться Закарпатською асоціацією угорських підприємців, на чолі з керівником Ласлом Вірагом, яка цього року відзначила своє двадцятиріччя. Він запросив нашого земляка до Угорщини, щоб 23 жовтня цього року урочисто вручити приз за економічний розвиток регіону. Крім того, угорський високопосадовець повідомив, що на підтримку підприємництва та сільхозвиробництва в нашому краї, угорським урядом, буде спрямовано понад мільярд форинтів.
Один із донорів Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде» наглядно продемонстрував таку допомогу, виставивши на огляд міні-трактори, яких вже «осідлали» закарпатські фермери. За словами Ласло Вірага, в цьому році буде розглянуто понад тисячі заявок на отримання грантів-розвитку. А ще він повідомив, що до їх професійної спілки можуть вступати всі мешканці Закарпаття. Це дуже важливо, адже фінансову та іншу допомогу відтепер зможуть отримувати і не угорці.
Присутній на ярмарку міністр розвитку Угорщини Шандор Дем’ян побажав усім учасникам успіхів, розвитку й добробуту.
Серед тих, хто привітав учасників й гостей ярмарку, була ректор угорського інституту ім. Ференца Ракоці Ілдіка Орос. А народний депутат України, голова КМКС Ласло Брензович у своєму виступі висловив подяку угорському уряду за те, що різними грантами допомагають закарпатським підприємствам посилити свою економіку, розвивати свій рідний край.
Загалом же на ярмарку витав дух доброзичливості та гостинності. На заході також були відзначені найкращі виробники в різних номінаціях. Зокрема винороби, ковалі, виробники меду, сиру, сувенірів тощо.
Вл. інф.