ТзОВ «Ортекс-ЛТД» — 20 років

Минулого тижня ТзОВ «Ортекс-ЛТД» у ресторані «Сальве» помпезно відзначили 20-річчя свого заснування. Зібралася вся велика родина підприємства та гості: генеральний директор АТ «Протетіка» Любомир Піштек, президент Закарпатської торгово-промислової палати, почесний консул Чеської республіки в Закарпатті Отто Ковчар, голова Виноградівської райдержадміністрації Михайло Русанюк, керівник виконавчого апарату районної ради Єлизавета Арвай, перший заступник Виноградівського міського голови Василь Ціцей.  
− У другій половині 90-их років наша материнська фірма «Протетіка» вирішила заснувати в Україні виробництво. Так був зареєстрований «Ортекс-ЛТД», як підприємство із 100-відсотковими іноземними інвестиціями. Генеральним директором на той час був призначений пан Іржі Брокеш, директором – Іван Біланчук. Придбали будівлю промкомбінату, де ми знаходимось і по нині. Придбано обладнання і підприємство отримало дозвіл на виробництво продукції. Тож першу продукцію ми виробили вже у 1998 році. Були складні часи, але підприємство розвивалося. Працювало на експорт. Ми перші на теренах України почали виробництво коркових підошв. У 2009 році власниками підприємства було вирішено направити десятки тисяч євро інвестицій направити на реконструкцію приміщення підприємства. Зараз ми можемо пишатися тим, що кожні 2 роки виробництво ортопедичних і бандажних виробів проходить міжнародну сертифікацію. Щиро дякую нашим власникам за ту мудру інвестиційну політику, яку вони проводять роками. Адже небагато є таких підприємств із зарубіжними інвестиціями, коли весь прибуток залишається на місці і йде на розвиток підприємства. У нас чудовий кадровий потенціал, де гармонійно переплелися досвід і молодість. Я щиро вдячний за роботу механіку, учаснику АТО Роману Головко, інженеру-технологу Анатолію Єрмаку, головному енергетику Євгену Талабірі, швеї Тетяні Боршош, обробнику виробів Олександрі Голінко та всім працівникам. Тішуся, що у свої 20 років наше підприємство має чудовий людський потенціал, хорошу виробничу базу, яка постійно оновлюється, добрий імідж на теренах району, області і, практично, в цілій державі. Адже наші вироби представлені в кожній області і найбілше реалізовуємо їх в Києві та Одесі, − гортав сторінки двадцятирічної історії підприємства директор ТзОВ «Ортекс-ЛТД» Тіберій Фабриков, який також подякував власникам за мудру інвестиційну політику, а колективу – за натхненну працю.
− Підприємство «Ортекс» засноване у 1997 році, коли його було зареєстровано і були виготовлені перші ортопедичні сандалі. Висловлюю щиру вдячність пану Мар’яну Жолті, який стояв у витоків створення підприємства в регіоні, за його підтримку та прагнення створити підприємство на Україні. Було багато труднощів та він разом з паном Іваном Біланчуком не боялися дивитися у вічі проблемам. Виробництво та реалізацію ми розпочали з реабілітаційних сандалей, але з часом наш асортимент розширили дитяче ортопедичне взуття та бандажна продукція. «Ортекс» може похвалитися не тільки виходом на європейський ринок, а й успішно реалізовує свої вироби на Україні. За ці 20 років ми спільно не тільки збудували нові цехи з виробничими потужностями, а й реконструювали і переобладнали першочергові виробничі будівлі для покращення умов праці своїх працівників. За ці роки були введені нові технології у виробництві бандажних виробів, зареєстровано сертифікат якості. Ми щиро раді, що компанія «Ортекс» розвивається на вітчизняному ринку і постачає свою продукцію у всіх областях України, займає перші місця в списку найуспішніших підприємств краю. Щиро дякую за зовнішній менеджмент компанії під керівництвом Тиберія Фабрикова, який у складних умовах останніх років утримав і розвивав виробництво як на європейському, так і на українському ринках. Велике спасибі всім теперішнім і колишнім працівникам за їх невтомну працю, зичу сил, ентузіазму і енергії. Компанії «Ортекс» і всім нам подальших успіхів, − сказав засновник підприємства «Ортекс», генеральний директор АТ «Протетіка» Любомир Піштек.
Вітаючи колектив із святом, голова Виноградівської районної державної адміністрації Михайло Русанюк висловив кожному працівнику підприємства щиру вдячність за те, що вони не виїхали за кордон у пошуках більших грошей, а розвивають виробництво вдома. Керівник району зазначив, що «Ортекс» бере активну участь у різноманітних заходах, що проходять у районі, представляючи власні вироби. Подальшого розвитку підприємства побажала керівник виконавчого апарату районної ради Єлизавета Арвай. Перший заступник Виноградівського міського голови Василь Ціцей, вітаючи «іменинника», зазначив: «Ви створюєте не просто продукцію, а зручності для багатьох людей, хто має проблеми зі здоров’ям. І люди вам вдячні за те, що їм не потрібно їздити десь далеко, аби приміряти виготовлені на спецзамовлення ортопедичні сандалі чи черевички. Дай Бог, щоб добрі справи примножувалися, а робота приносила задоволення і достаток». Василь Васильович зачитав вітальну адресу від міського голови Степана Бочкая. Президент Закарпатської торгово-промислової палати, почесний консул Чеської республіки в Закарпатті Отто Ковчар поринув у спогади: як все починалося.
Весь колектив ТзОВ «Ортекс-ЛТД», його керівників Івана Біланчука та Тиберія Фабрикова, а також цілу когорту найсумлінніших працівників нагороджено грамотами та подяками. Після завершення урочистої частини всі вмостилися за щедро накритими столами. Проте навіть під час частування ведучий свята Святослав Гал нікому не давав сумувати: вечір був багатий на конкурси, розваги та танці. А на завершення, як і годиться на дні народження, кожен отримав шматочок смачного торта.  
Наталія Кобаль
Фото Любов ШТЕФАН