Вода – необхідна для життя

Землю називають блакитною планетою тому, що має великі запаси води. Але забезпечити збереження чистої питної води – це завдання кожного жителя нашої планети.
Всесвітній день води, дата якого припадає на 22 березня, святкує вся планета. Головне завдання цього дня – нагадати кожному жителю про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі. Як ми знаємо, людина і всі живі організми не можуть існувати без води.

Днями у Виноградівському районному еколого-натуралістичному центрі відбулося екологічне свято „Вода – необхідна для життя”.
Організаторами і ведучими стали вихованці гуртка „Юні друзі природи”, та „Юні натуралісти” під керівництвом Мельник Оксани Іванівни.  На свято завітали Леся Стець – заступник начальника Виноградівського міжрайонного управління водного господарства та Ірина Штефанко – провідний гідротехнік, керівники гуртків з вихованцями, а також батьки юннатів.

З вітальним словом виступила Леся Стець. Під час виступу юннати ознайомили гостей з історією свята, повідомили цікаві факти про воду, її роль в житті людини, підготували сценку „Збережімо воду чистою”.
Для глядачів було проведено ряд цікавих пізнавальних конкурсів, а саме: вікторина „Жива вода”, „Збережемо водні ресурси рідного краю”, „Скласти прислів’я про воду”,  змагання „Наповни пляшечку водою”. Під час конкурсів перевірялись знання дітей з раціонального використання природних водних ресурсів, вмінь дозувати використання води в побуті. Гуртківці брали активну участь у конкурсних змаганнях, були нагороджені маленькими подарунками. Свято супроводжувалося музичними хвилинками – піснею про воду та сучасним танцем „Хвилі води”.  Смачним завершенням заходу став „солодкий стіл”, організаторами якого були представники Виноградівського міжрайонного управління водного господарства. Ми вважаємо, що кожен з нас повинен зробити якусь маленьку добру справу для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів.

Тож і вас, закликаємо, долучитись до справи. Хтось з вас вчасно закриє кран й тим самим збереже десяток літрів чистої води, інший –  викине порожню пляшку води не в річку, а в спеціальний сміттєвий контейнер, а дехто навіть очистить джерело, яке повністю замулене і може просто пересохнути спекотним літом. А що саме зробити вам, хай підкаже ваше серце. Не відмовляйтесь від добрих справ, адже все, що ви зробите, повернеться вам сторицею. Не будьте байдужими, не будьте осторонь. Бережіть воду – піклуйтеся про майбутнє!
Оксана Мельник,
керівник гуртків Виноградівського районного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді