Вона отримує задоволення від своєї роботи

Бухгалтерська справа досить рутинне заняття. Робота з фінансовими документами та ведення бухгалтерії віднімає колосальну кількість сил і часу. Іноді, особливо в кінці місяця, кварталу, року, в фінансових відділах часто виникає підвищена напруга. Проте люди, котрі присвятили себе бухгалтерській справі, не вважають її важкою, бо по-справжньому люблять свою професію, віддаються роботі сповна. Саме таким фахівцем є головний бухгалтер ПАТ «Гроно-Текс» Надія Іванівна БОРШОШ.

Не дивно, що керівник підприємства Ігор Лакатош про неї говорить тільки хороші слова: «Надія Іванівна багато років працює на швейній фабриці, десять з яких є головним бухгалтером нашого підприємства (якраз у ці дні святкує цей ювілей). Вона – сумлінна, відповідальна, точна. Всю роботу, яку має виконувати бухгалтер, знає досконало – звітність вчасно подається, зарплата щомісяця нараховується, з банками та податковою співпраця налагоджена. Тому зауважень до її роботи в мене, як керівника, немає».
Бухгалтера я собі уявляла заклопотаною безліччю проблем працівником. Здавалося, що може бути цікавого в сухому і затиснутому в рамки постанов бухгалтерському обліку? Але, коли поспілкувалася з Надією Боршош – бухгалтером із 40-річним стажем, зрозуміла, чим цікава її професія, якими навичками повинен володіти професіонал цієї справи, чому, не дивлячись на такий великий рівень відповідальності, можна любити свою роботу.
Надія Іванівна закінчила Ужгородський державний університет за спеціальністю «бухгалтерський облік». На Виноградівській швейній фабриці працює з 1981 року: спочатку була фінансистом, потім заступником головного бухгалтера, а з 2006 і по сьогодні є головним бухгалтером фабрики ПАТ «Гроно-Текс».
Вона з гордістю заявляє: «Все своє свідоме життя я присвятила цій професії, без якої його вже не уявляю. Довелося починати з рахівниці та калькулятора, а зараз достеменно володію комп’ютерною програмою. Та, якщо людина любить свою справу, всьому навчиться. Моя професія потребує підвищеної уваги і точності, а головне – потрібно дуже добре володіти знаннями з бухгалтерського обліку. Бо для відповідальної роботи з серйозними документами елементарних знань про бухгалтерію не достатньо. Це свого роду наука, яку постійно необхідно вивчати, весь час підвищувати свій фаховий рівень. В бухгалтерії важлива кожна дрібниця, будь-яка деталь. Це  вимагає дисципліновано робити все ретельно і на совість. Адже все має сходитися, як кажуть «копійка до копійки». Крім того, ця професія ніколи не дасть розслабитися, адже слід бути у курсі всіх законодавчих і нормативних змін». 
У відділі, яким керує Надія Іванівна, працює ще п’ять чоловік – заступник Магдалина Варга, три бухгалтери по заробітній платі – Ольга Егреші, Віра Чабрун та Ольга Донгі, бухгалтер складського обліку Христина Шмулига. Весь колектив – працьовитий, відповідальний, згуртований, який, немов часовий механізм, з точністю виконує свої функціональні обов’язки.
Секрет свого «довголіття» на посаді головного бухгалтера Надія Іванівна вбачає у старанності, точності та підтримці сім’ї. До слова, старший син Богдан також працює на фабриці механіком, а ось донька Оксана пішла маминою стежкою – цього року закінчила вуз за спеціальністю «облік і аудит». «Моя родина бачить як сильно люблю свою роботу, але без їхньої підтримки я навряд би справилась. Коли багато роботи, доводиться жертвувати часом, який би могла провести з родиною. Але мені жодного разу ніхто не дорікнув, що мало часу їм приділяю. Більше того, аби я відновила свої сили, діти влаштовують мені відпочинок. Якби мене спитали, чи хотіла б я змінити щось в житті, я відповіла би ні, бо я досягла чималого успіху в цій спеціальності, і горджуся тим, що обрала саме бухгалтерію. Вона багатогранна, цікава, а головне – потрібна», – підсумувала моя співрозмовниця.
Любов ТОКАЧ