З нагоди річниці повстання куруців

За доброю традицією минулої неділі у селищі Вилок пройшли урочистості з нагоди річниці повстання куруців 1703-1711 років під проводом Ференца Ракоці ІІ. На захід прибуло багато поважних гостей, представники консульств, делегації з сусідньої Угорщини, депутати Закарпатської обласної ради, представники духовенства, мешканці з населених пунктів області.
Дійство розпочалося в центрі селища Вилок з покладання квітів до пам’ятної дошки вожаку березьких повстанців Томашу Есе, після чого святкова колона попрямувала до пам’ятника Турул – символу свободи та незалежності.
Участь у святкових заходах взяли та виступили з промовами голова товариства угорців Сербії Іштван Пастор, Урядовий комісар з питань розвиту економіки та туризму у Карпатському басейні Міклош Шестак, голова УМДС Василь Зубанич, депутат Верховної Ради, голова КМКС Василь Брензович, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Віктор Мікулін, заступник голови Виноградівської райдержадміністрації Віктор Жупанин та інші. На завершення учасники святкового дійства поклали квіти до пам’ятника Турул.
Продовжилося святкування в селі Пийтерфолво, де проходив традиційний «Куруц-фест». Цього разу участь у ньому взяли біля 8 тисяч відпочиваючих. Організтор ГО «Pro Carpathica Subcarpathika».
На гостей фестивалю чекали різні ремісничі заняття. На урочистому відкритті заходу ректор ЗУІ Ілдика Орос, генконсул Угорщини в місті Берегові Матяш Сіладі, голова KMKSZ Ласло Брензович, заступник голови обласної ради Йосип Борто говорили про те, що, незважаючи на труднощі, культура угорців Закарпаття розвивається, закарпатці хочуть жити і творити на рідній землі. Підтвердженням цього є і те, що у подібних заходах масово беруть участь молоді підприємці.
Після вітальних промов, глядачів розважали закарпатські народні гурти. Окрім танцювально-музичних розваг, кожен міг знайти заняття для душі. На алеї смаків та послуг продавці пропонували скуштувати страви угорської кухні. Гурмани могли поласувати смачними м’ясними та сирними стравами, дегустувати домашню палинку та марочні вина, любителі солодкого смакували тістечками.
Останнім акордом фестивалю Куруц Фест став концерт угорського гурту «Első Pesti Rackák».
Вл. інф.