Файно, парадно і весело…

Минулої п’ятниці у міському будинку культури відбувся День русинської культури, присвячений 215-й річниці з дня народження Олександра Духновича.
Захід розпочався урочистим покладанням квітів до погруддя закарпатського будителя. У фойе працівники районної книгозбірні розгорнули тематичну книжкову виставку.
«Вітаю всіх присутніх з 215-ою річницею з дня народження Олександра Духновича, – сказав, відкриваючи захід, голова закарпатського обласного науково-культурологічного товариства ім. Олександра Духновича Юрій Продан. – Уже шостий раз у Виноградові проводиться русинський фестиваль. Приємно, що з кожним разом до участі в цьому святі долучається все більше талановитих артистів нашого району та міста, а також з Іршавщини, Мукачівщини та Ужгорода. Цього разу сценарій насичений і цікавий, а також багатий на сюрпризи. Сподіваємося, що у всіх залишаться лише приємні враження».
Затим дотепний фіглярський тон святкового заходу підтримав ведучий – директор будинку культури Святослав Гал. Його влучні представлення кожного учасника додавали особливого колориту.
Першими порадували глядачів в’язанкою закарпатських пісень учасники народного хорового колективу працівників культури та любителів хорового співу (керівник Тетяна Гудачок). Затим веселого настрою додав виступ найменшої учасниці – маленької «Оноцької ластівочки» Генріетти Білак. Оплесками присутні вітали добре відомих співаків Василя Січа, Ганну Кедик, а також ужгородського барда Сергія Савчука.
Неабияк потішили смішною постановкою учасники художньої самодіяльності з Чинадієва. Професійний рівень русинської творчості на святі продемонстрували гуморист з Іршави Юрій Мельник та співачка з обласного центру Мирослава Копинець.
Новинкою на святі став виступ учасників групи з Фейсбука «Кавилюєме фіглюєме» Івана Свища, Наталії Бронзей, Альони Шаріпової (до слова, за короткий проміжок часу група стала дуже популярною і має 45 тисяч учасників), які з віртуального перенеслися у наш реальний світ і дуже сподобалися присутнім своїми гумористичними творами.
А родзинкою заходу стала презентація нової книжки відомого фігляра Михайла Чухрана «Фіглі з Фейсбука», яка також спочатку успішно пройшла випробування інтернет-мережею. Автора довго не відпускали зі сцени, вимагаючи виступу на біс. Вже стало традицією, що Михайло Чухран дарує свої книжки нашим захисникам для підтримки бойового духу. От і цього разу, за сприяння міської ради ним було передано 100 збірочок коорденатору «Руху підтримки Закарпатських віськових – Виноградів» Михайлу Роману.
Щирі оплески і веселий сміх у залі стали найвищою відзнакою творчості талановитих людей. А на завершення Мирослава Копинець та Йосип Чуприк виконали пісню «Рідне місто Виноградів».
Любов ТОКАЧ