Карпатській Україні – 80

14 березня у міській бібліотеці-філії  проведено історичну годину «Моя Карпатська Україна», приурочену 80 річниці проголошення Карпатської  України та 145-річчю від дня народження видатного закарпатського політика, громадського, культурного і релігійного діяча Августина Волошина, на який завітала учнівська молодь Виноградівської міської гімназії.
Про Карпатську Україну, про людей, що активно впливали на перебіг подій, про тих, хто віддав життя за волю рідного краю розповіли науковий співробітник Виноградівського районного історичного музею Вікторія Буря та  член президії районного Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Марія Конкіна.
Загальну картину тогочасних подій доповнив перегляд відео «Карпатська Україна» та народна балада «Чи чулись те, милі браття» у  виконанні  М. Михайлюка.
До уваги старшокласників було презентовано тематичну виставку та роздатковий матеріал «Цікаві факти про Карпатську Україну».
Більше про події 1938-1939 років присутні дізналися завдяки історичним документам, світлинам та фотопортретам діячів Карпатської України, які представлені на виставці «Сторінки історії: Карпатська Україна. Карпатська Січ» у районному історичному музеї.
Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих і замордованих в карпато-українській боротьбі.
Вл. інф.