Обласний військовий комісар спілкувався з громадськістю Виноградівщини

Минулого вівторка у Виноградівському районному військовому комісаріаті проводив прийом громадян військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату, полковник Збройних сил України Богдан Череміський. Також він зустрівся з представниками влади району, міста та правоохоронних органів. Відтак Богдан Миколайович розповів нам про мету свого візиту і окреслив спектр проблемних питань, по допомогу у вирішенні котрих до нього звернулися виноградівчани:
– На посаду військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату мене призначили в кінці травня. У червні ми проводили призов на строкову військову службу, а з 12 липня мене відрядили в зону проведення антитерористичної операції у Донецьку область. Тому я не мав можливості познайомитися та поспілкуватися з керівництвом районів та вивчити проблеми громадян, котрі не вирішуються за тих чи інших обставин. Тепер вже відвідав Рахівський, Тячівський та Хустський райони, – зазначив Богдан Череміський. – Під час зустрічі з представниками провладних структур ми торкнулися ряду вкрай актуальних питань сьогодення. Говорили, зокрема, про організацію та проведення заходів щодо військово-патріотичного виховання молоді. Прийшли до спільного висновку, що результати призову на військову строкову службу юнаків, виконання  планового завдання по відбору на військову службу за контрактом є кінцевим результатом патріотичного виховання підростаючого покоління. Усвідомлення необхідності свого громадянського обов’язку має починатися з дитячого садочка, з школи. І лише тоді ми зможемо розраховувати на те, що в нас не буде проблем із призовом юнаків та прийняттям  контрактників на військову службу. Згідно Указу Президента протягом жовтня-листопада проводиться призов на строкову військову службу, тож ми обговорили спільні дії щодо покращення роботи в цьому напрямку. Хоча, зазначу, що суттєвих зауважень до роботи і виконання планових показників Виноградівським районним військовим комісаріатом у мене на сьогоднішній день нема.
Щодо звернень громадян, то ветерани Міністерства оборони переймалися питанням тенденцій збільшення пенсії. Для молодих людей, що служили в АТО, вкрай болючим є питання виділення їм земельних ділянок. Голова райорганізації ветеранів війни та праці звернувся з проханням допомогти вирішити проблеми з опаленням їх офісу. За словами полковника, зустріч з активістами громадської організації «Апологет» носила більш інформаційний характер.
Позаяк полковник нещодавно повернувся із Донбасу, ми поцікавилися: що наразі найбільше потребують там наші військові?
– Всі зрозуміли, що на Сході країни йде війна і для того, аби перемогти, потрібно належним чином забезпечувати армію. На сьогоднішній день проблем з харчуванням та обмундируванням солдатів нема. Проте є техніка, що надійшла у військові частини як волонтерська допомога з національної економіки України і її зразки не передбачені штатом Збройних Сил. Тому існує гостра проблема в запчастинах, – відповів полковник. – Солдати ж потребують спілкування, тому дуже важливо, аби рідні та близькі їх не забували. Щодня вони чекають дзвінків від своїх дружин, від дітей, аби поцікавитися їх справами у школі та в житті, а в кого дорослі діти – на роботі та в сім’ях, хвилюються за здоров’я батьків. Зараз ворог веде вогонь переважно вночі, тому вдень військовим спокійно можна дзвонити.
– У зайвий раз наголошую, що строковики в зону проведення антитерористичної операції не направляються. На території України не зафіксовано жодного подібного випадку. Проте, можливий варіант, коли, після проходження служби протягом 6 місяців військовослужбовець-строковик має право на укладання контракту і, вже як контрактник, може потрапити в зону АТО. Тому закликаю юнаків Виноградівщини не переховуватися від військового комісаріату, а достойно виконати свій військовий обов’язок. Хлопці призивного віку, яким за будь-яких обставин не надійшла повістка з військового комісаріату, зобов’язані протягом 10-ти днів після виходу Указу Президента про оголошення чергового призову, самостійно з’явитися до військового комісаріату. Армія була, є і буде школою мужності, де із юнаків роблять справжніх чоловіків, котрі готові захистити свою сім’ю та Батьківщину, – зазначив на завершення нашої розмови головний комісар краю, полковник Богдан Череміський.
Наталія Кобаль