Срібний дзвоник покликав школярів за парти

Хоча з приходом осені вже спадає роса, але першовересень завітав до новосільських школярів яскравими та теплими променями сонця. І знову настала одна з найочікуваніших подій у житті кожного з нас – срібний дзвоник покликав у рідну альма-матер, яка гостинно відкрила свої двері перед учнями. Хлопчики та дівчатка урочисто та в святковому вбранні, струнко вишикувались на шкільному подвір’ї, щоб відзначити початок нового навчального року. Хтось повернувся сюди після літніх канікул, аби продовжити своє успішне навчання. Для схвильованих першачків цей день є початком самостійного життя, а для тих, у кого цей рік буде останнім у рідному «храмі знань», це свято стане найпам’ятнішою подією та першим кроком у майбутнє доросле та світле життя.
Радісно оголошується початок урочистої лінійки, присвяченої Дню знань. Звучать Державні гімни – України та Угорщини. Теплі посмішки, прекрасні слова вітань, побажання успіху дзвінко лунають на адресу учасників святкового дійства з вуст ведучих.
З вітальним словом до присутніх звернулася директор навчального закладу Марія Комаромі та голова Новосільської сільської ради Василь Пінтє. У своїх виступах вони щиро привітали початківців та учнів, бажаючи всім, в першу чергу, доброго здоров’я, щастя, радості, успішного навчання, тільки відмінних результатів, а педагогам – сил і наснаги, витримки, невичерпного творчого натхнення, адже їм доводиться щодня сіяти добре, мудре та вічне зерно у дитячих душах і серцях. Вони також звернулися до батьків з проханням допомагати своїм діточкам та підтримувати вчителів у досягненні намріяної мети та найвідповідальнішій справі – вихованні діточок. Крім того, наголошували як учням, так і батькам, відповідально ставитися до правил дорожнього руху, попросили бути уважними при переході дороги, щоб уникнути аварійних ситуацій. Радує те, що дорога вже відремонтована, але, на жаль, намітки поки що відсутні. Затим директор школи представила присутнім на святі вчителів перших класів – Віру Чопей (український клас – 24 учнів) та Мар’яну Горонгозо (угорський – 11 учнів).
Відтак про чарівний дивосвіт знань, у який поведуть школяриків педагоги, а також побажаннями успіхів у досягненні позитивних результатів до присутніх звернувся священик греко-католицької єпархії Міклош Горонгозо. Він провів коротку службу за здоров’я діточок, а потім освятив всіх учасників урочистостей. По закінченні цієї миті Марія Комаромі висловила щиру вдячність о. Міклошу, котрий, за підтримки Генерального консула Угорщини в Ужгороді Йожефа Бугайла, доклав чимало зусиль для того, щоб провести капітальний ремонт європейського стилю у приміщенні для першачків угорськомовного класу. Його помічниками стали дружина Мар’яна Андріївна та батьки першокласників, за що всім щире спасибі.
А вже за кілька миттєвостей, під урочисті звуки музики у супроводі класних керівників, в очікуванні свого виступу, шкільним подвір’ям сміливо крокували усміхнені першокласники. Віршики та пісні, які лунали із дитячих вуст, зворушили серця, повертаючи дорослих у такий далекий світ шкільного дитинства.
І нарешті, срібний дзвоник зазвучав у руках випускника Василя Копинцу та першокласниці Біанки Сенек і весело покликав діточок та їх наставників на перший урок.
Ріта МЕЗЕЙ