Україна переходить на платне телебачення. Що робити і куди звертатися, аби у 2020 наші телевізори «не згасли»?

Уже другий місяць поспіль під час перегляду кінофільмів на топових українських телеканалах, кожного з нас дратує картинка з попередженням про його відключення. Тож уже всім відомо, що великі українські медіагрупи розпочали переводити своїх телеглядачів на платне телебачення – скоро в Україні закодують всі популярні супутникові канали. Ті українці, хто заздалегідь не потурбується про вибір ТВ-провайдера, ризикують залишиться без улюблених телепередач. Що робити і куди звертатися, аби у 2020 наші телевізори «не згасли»? Про медійне ноу-хау нам розповів офіційний дилер Viasat у Виноградові Сергій Кус.

– Всюди в світі телебачення платне, лише на Україні контент безкоштовний. Тож наразі і ми переходимо на європейські стандарти. Уже з 20 січня 2020 року чотири медіа групи будуть блокувати супутниковий сигнал із 24 українськими найпопулярнішими телеканалами. Прості канали, як, до прикладу 5 канал, 112, ряд рекламних телеканалів, російські канали будуть і надалі транслювати мовлення параболами. Залишиться і безкоштовний контент Т2, на якому і надалі можна буде дивитися 30 українських телеканалів. Але, якщо людина хоче дивитися більше телеканалів, або проживає у такій зоні, де Т2 не працює, потрібно ставити супутникову антену і переходити на платне телебачення.
– У мене вдома стоїть супутникова антена. Що робити, щоб наступного року мати змогу дивитися телевізор?
– У вас вдома стоїть парабола і біля телевізора тюнер, котрий уже відходить у минуле. Щоб не втратити улюблені фільми та передачі, треба придбати новий тюнер Viasat і запрограмувати у нас на обраний вами пакет телеканалів. Вартість тюнера – 1100 гривень, 200 гривень коштує його програмування. Якщо ми їдемо встановлювати та активувати до вас додому, то все коштуватиму 1500 грн. Проплату за пакет телеканалів треба здійснювати до кінця місяця, аби з першого числа їх не відключили. Для цього ви отримаєте код – цифровий номер, з яким ви через банкомат або приват-24 зможете здійснювати оплату. У разі несплати, якщо, до прикладу, ви поїхали за кордон на заробітки чи на відпочинок, компенсувати неоплачений період, коли ви не дивилися телевізор не треба. Вже після оплати вам підключають наступний місяць.
– Наскільки щомісяця будуть худнути кишені глядачів телебачення?
– Всього є 4 пакети за бажанням та матеріальними можливостями клієнтів. Так, найдешевший «Національний» коштує 49 грн./міс. Він включає в себе близько 70 каналів. «Сімейний» пакет зараз є бонусним – перші 3 місяці його вартість становить 69 грн./міс (реальна сума – 99 грн.) – близько 90 каналів: національні, Квартал 95, фільми і серіали, навчання, 8 каналів родини Viasat (4 кіно, 3 пізнавальні і 1 спорт). Різною є вартість престижного пакету, який транслюватиме понад 110 каналів: звичайний – 149 грн./міс, HD-версія – 199 грн/міс. До нього окрім вищезгаданих додали 22 світові канали-хіти. Найдорожчий пакет «Преміум HD» (понад 114 каналів) – 249 грн./міс., до нього додали 14 HD каналів та 2 канали кінопрем’єр HD. Наразі більшість людей підключають найдешевший пакет – «національний». З часом його можна буде змінити на будь-який інший. Для цього не потрібно приносити нам тюнер на перепрошивку, достатньо буде зателефонувати і ми це зробимо онлайн. Мушу засмутити любителів гри №1 у світі: до нового року ми ще маємо ліцензію на транслювання каналів Футбол 1 і Футбол 2. З 1 січня вони підписують договори тільки з Xtra TV. Тому, футболоманам треба окремо купувати тюнер за 1300 грн. і оплачувати щомісячно 110 грн. за ці 2 телеканали.
– Сергію Федоровичу, а чи існує альтернатива супутникового телебачення?
– Так, безперечно що є. Багато людей вже тепер дивиться телебачення через Інтернет. Ми теж їх транслюємо. Але, якщо наші абоненти до тепер оплачували за інтернет-послуги і при цьому дивилися телебачення безкоштовно, тепер за перегляд ТВ доведеться доплачувати. Платне телебачення через всесвітнє павутиння – не наша примха, а вимоги медіа-груп. Ми укладаємо з ними договір, платимо їм на канали. Добре, у кого смарт телевізор, бо для нього не потрібно приставку. Залишається на ринку і кабельне телебачення, котре з самого початку було кабельним. Працюватимуть телевізори і в користувачів Т2.
Тож, аби напередодні блокування супутникового телебачення не створювати ажіотажу, потурбуйтесь про це заздалегідь, до 20 січня.
Розмовляла Наталія Кобаль